Cumartesi, Ağustos 13, 2022
spot_img
Ana SayfaBalkan DigitalsYunanistan Hükümet Sözcüsü Giannis Oikonomou, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mülteci-göç meselesiyle...

Yunanistan Hükümet Sözcüsü Giannis Oikonomou, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mülteci-göç meselesiyle ilgili Yunanistan’a yönelik suçlamalarının gerçek olmadığını iddia etti

Yunanistan Hükümet Sözcüsü Giannis Oikonomou:”Yunan Sahil Güvenliğini çok kolay pervasız ve eleştirel eleştirilerde bulunanlar, gerçekleri görsünler ve dikkatlerini insan kaçakçılığı yapanların üzerlerine çevirsinler. Hükümet sözcüsü, “Yunanistan, bazı insanların lafla yaptığı kolay ve haksız eleştirilere eylemlerle yanıt veriyor” dedi.

Cumhurbaşkanı İstanbul’daki bir göç konferansında video mesajda “neredeyse her gün zulüm gören, soyulan, dövülen veya dövülen mültecilerin durumuna tanık oluyoruz” dedimişti.Yunan Sözcü, bunların var olmayan suçlamalar olduğu yanıtını verdi.

Yunan Sözcü ,Türkiye’nin adalar konusunu NATO Zirvesi’nde gündeme getirme niyetiyle ilgili sorulara, “Türkiye’nin geçmişteki benzer ve tekabül eden her çabasına makul bir şekilde cevap verildi ve uluslararası hukuka uygun olarak kanıtlandı” dedi.

Mustafa Zorluhttps://mustafazorlu.wordpress.com/
Ankara'da doğdu.Şu an Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesinde lisans eğitimini sürdürmektedir.Balkan Digitals ve Türk Digitals platformlarının genel yayın yönetmenliğini ve genel direktörlüğünü yapmaktadır.Tanzimat sonrası Osmanlı İmparatorluğu,1.Dünya Savaşı,Tek Parti Dönemi Türkiye,Anayasa Hukuku,Uluslararası İlişkiler,Uluslararası Hukuk, Balkanlar ve Doğu Avrupa'da Siyaset ve Türk Dış Politikası araştırma konularıdır.
- Advertisment -
Google search engine

Balkan Digitals